Инвеститорски ден на Берзата, физичките лица ќе тргуваат без провизија

По повод одбележувањето 25 години од основачкото собрание на Македонска берза АД Скопје, денеска на Берзата ќе се одржи Инвеститорски ден, во рамки на кој сите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кризата предизвикана од вирусот Ковид-19 полека но сигурно се наминува, а за Македонската берза може да се каже дека таа е веќе минато. Акциите кои котираат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 234 | | | веќе видена

Првпат по минатонеделните немири во Конгресот на САД, претседателот Доналд Трамп денеска треба да се појави во јавноста, и тоа во Тексас, во посета на ...
сите 511 | | | веќе видена

Заменик-директорката на Европскиот совет за надворешни односи, Весела Чернева вели дека не е оптимист за проширување на ЕУ за оваа година и додадава дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Се намалува притисокот на водотеците во Кумановско и општина Старо Нагоричане, но нивоата на Пчиња и Крива река сè уште се на високо ниво, проценија денеска ...
сите 191 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 136 | | | веќе видена

Пратениците денеска во рамки на 31. седница дебатираа за изборот на составот на членовите на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација. ...
сите 188 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 49 | | | веќе видена

Во зима кога патиштата се подмрзнати или врне снег, се почесто се случуваат сообраќајни несреќи, а често тоа е случај по руралните патишта на кои видливоста е ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститорски ден на Берзата, физичките лица ќе тргуваат без провизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: