По брза постапка странските здравствени работници ќе бидат наградени со француско државјанство

4 копии

Франција ќе ги награди странските здравствени работниви и други странци кои работат на првата линија во борбата со пандемијата со ковид-19 со тоа што ќе им ...
| | веќе видена | слични

Пробацијата во Македонија е донесена со закон во 2015та година, а активно се спроведува веќе 2 години. Примената на општокористната работа како санкција за ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 150.000 странски државјани до 26 септември мора да ги продолжат своите туристички визи, во спротивно ќе бидат обвинети за кршење на законскиот период ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 87 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 168 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 188 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 223 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По брза постапка странските здравствени работници ќе бидат наградени со француско државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: