Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

2 копии

ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци донираше пет медицински апарати: дефибрилатор, ЕКГ апарат, инфузомат, аспиратор и дигитален пулсоксиметар со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Институтот за белодробни заболувања кај децата, Козле доставена е донација од најголемиот производител на леб и брашно во земјава, Жито Лукс. Донацијата се ...
| | веќе видена | слични

ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ – Скопје се обрати до Стопанската комора на Македонија како асоцијација на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: