Арсовски: СДСМ крие 700.000 евра потрошени во кампањата


3 копии

„Министерот за здравство Венко Филипче изјавува дека опозицијата била виновна што бил блокиран кредитот од Светска Банка и дека постојано манипулира со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Заеви свесно ја покачија цената на електричната енергија, на сметка на грбот и штета на граѓаните, само и само за да делат профит од високата цена преку ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Институциите во државава се целосно нефункционални, бидејќи прв и единствен интерес на Зоран Заев и на неговите најблиски соработници е личното богатење, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Пропаѓањето на Еуростандард банка е поради скриени бизнис интереси на одредени структури. 2. Приватна струмичка агенција за ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека е се појасно дека зад пропаѓањето на Еуростандард банка стојат скриени бизнис нинтереси на одредени структури. Факти кои го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатите денови обзнанивме сериозни сомнежи во јавноста, како семејството Заеви и СДСМ делат профит со приватна агенција за обезбедување од ...
| | веќе видена | слични

Приватна агенција за обезбедување од Струмица земала тендери во висина од над 21 милион евра за само 2 години, каде што отворено се сомневаме дека профитот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 558 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 207 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 267 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: СДСМ крие 700.000 евра потрошени во кампањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: