ЕК со пакет од 750 милијарди евра сака да им помогне на земјите најпогодени од пандемијата

Министрите за финансии на Европската унија (ЕУ) разговараа за блок-план во вредност од 750 милијарди евра за закрепнување по пандемијата на коронавирус, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Унија првпат позајмува пари од своите деца, а позајмицата не ја земаме за денеска да потрошиме повеќе, туку за да инвестираме во проекти кои ќе им ...
| | веќе видена | слични

„Во моментов, ние сме изложени на невиден удар кој има висок личен, социјален и економски трошок“, рече Конте, отворајќи ја дебатата во присуство на сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе нема да затвораме градови и села, направивме се за да ги зајакнеме болниците, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов за време на вонредната седница на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 276 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 398 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 496 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 66 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК со пакет од 750 милијарди евра сака да им помогне на земјите најпогодени од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: