Џонсон: Британија ќе ги смени правилата ако Кина наметне закон на Хонг Конг


Велика Британија ќе ги смени правилата за имиграција доколку Кина го спроведе законот за безбедност во Хонг Конг, рече британскиот премиер Борис Џонсон. – Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Доколку Пекинг го наметне Законот за националната безбедност врз Хонг Конг, со што би се ставил крај на уникатната слобода на полуавтономната територија, што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешната британска премиерка Тереза ​​Меј го нападна нејзиниот наследник Борис Џонсон поради планот за забрана за патување, проценувајќи дека тоа ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Истата Британија за која една од главните рчки за раскинување со ЕУ беа мигрантите и одбивањето на островот да помогне во справување со истите, сега инстантно ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 481 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон: Британија ќе ги смени правилата ако Кина наметне закон на Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: