Точка ТВ: Интересни Гинисови рекорди - која е жената со најмногу присови?


3 копии

Гинисовите Светски Рекорди, од 2000-та година познати под името „Гинисовата Книга на Рекорди“ е референцијална книга која се објавува секоја година, и ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири во објава на неговиот профил на Фејсбук вели дека за целото времетраење на полицискиот час, ниту имал дозвола за ...
сите 131 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 183 | | | веќе видена

Охрид, 2. јуни 2020 (Inpress) – СВР Охрид, преку одделението за превенција, презема активности за контрола во спроведувањето на мерките и препораките на ...
сите 130 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Точка ТВ: Интересни Гинисови рекорди - која е жената со најмногу присови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: