Американски метеоролози: Сезоната на урагани над Атлантикот ќе биде над нормалата


2 копии

Овогодишната сезона на урагани над Атлантикот веројатно ќе биде „над нормалата“: Предвидени се најмалку три до шест урагани од „категорија 3“ на скала од пет, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тропската бура Берта се формираше на брегот на Јужна Каролина утрово и тоа е втора бура пред официјалниот почеток на годинашната сезона на урагани во Атлантик. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

Ветровите што дуваат до 210 км на час се очекуваат денес во близина на Пилбара и ќе се движат во текот на ноќта и утре кон југ, кон Перт, главниот град на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Србија која пред два дена беше зафатена од поројни дождови и град, за што беа испукани околу 900 градобијни ракети, сеуште се санираат поседиците во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 269 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 167 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 390 | | | веќе видена

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
сите 143 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски метеоролози: Сезоната на урагани над Атлантикот ќе биде над нормалата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: