Народната банка ја додели Годишната награда за млади истражувачи за 2020 година

12 копии

Народната банка ја додели Годишната награда за млади истражувачи за најдобар труд од областа на макроекономијата и банкарството за 20 20 година. Нејзин ...
| | веќе видена | слични

Со цел стимулирање на развојот на научната мисла во земјата и заради афирмација на младите стручни кадри веќе 40 години Народната банка доделува Годишна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Десетина службеници во генералната дирекција на УЈП ќе бидат ставени во самоизолација, поради контакт со директорката Сања Лукаревска, која денеска објави дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого ...
сите 125 | | | веќе видена

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се ...
сите 212 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка ја додели Годишната награда за млади истражувачи за 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: