Мицкоски: Заев има една цел, а тоа е да направи што е можно поголем поткуп за да се спаси од одговорност


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тешки се условите во кои се наоѓаме, а се плашам дека месеците кои доаѓаат ќе бидат најтешките со кои се соочила оваа генерација. Чесно е на народот да му се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секој кој ќе ја критикува власта, кој има свое мислење за работите, за некој проблем или мака која што ја има, истиот веднаш од Заев и неговите провладини ...
| | веќе видена | слични

Ништо не му реков заканувачко на Рашковски, туку го предупредив дека во ваква состојба на грбот и на товар на граѓаните не треба да се профитира, објасни ...
| | веќе видена | слични

Освен епидемија на корона имаме пандемија на економско незнаење на владата и Заев на чело, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.„Освен што ...
| | веќе видена | слични

Освен епидемија на корона имаме пандемија на економско незнаење на владата и Заев на чело, обвинува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Почитувани, На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за воведување целосен полициски час во кризните жаришта зафатени со коронавирусот за продолжениот викенд наиде на реакции кај граѓаните на Охрид на ...
сите 190 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 301 | | | веќе видена

Согласно воведената целосна забрана за движењето на сите граѓани во Скопје (сите скопски општини), Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, ...
сите 198 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 255 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев има една цел, а тоа е да направи што е можно поголем поткуп за да се спаси од одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: