Ворлдметерс: 600.000 дијагностицирани со коронавирус, 3.200 починати, две третини во Европа


Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 684,641 лице заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 32,180, а оздравеле 146,400 лица. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
2 копии

Белгиските здравствени власти соопштија дека се констатира стабилизација на состојбата со пандемијата од ковид-19, но дека е сѐ уште рано за да се носат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Одделението на Државниот пазарен инспекторат од Куманово ќе биде затворено, бидејќи еден од инспекторите е позитивен на ковид-19, соопшти денеска директорот на ...
сите 232 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 299 | | | веќе видена

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 275 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 289 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе предлог да биде воведен полициски час во Скопје, Штип, Куманово со Липково и Тетово од утре во 21 ...
сите 66 | | | веќе видена

Иако после 19.00 часот пазарните инспектори треба да бидат придружувани од полицајци, тие на „Боемска улица“ во скопско Дебар Маало, каде што го затекнале ...
сите 62 | | | веќе видена

Најпосебните жени покрај убавината имаат нешто друго заедничко. Сигурно познавате одредени дами кои секогаш се издвојуваат од толпата и привлекуваат внимание ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ворлдметерс: 600.000 дијагностицирани со коронавирус, 3.200 починати, две третини во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: