Корита за дезинфекција се поставуваат на влезовите во Битола

Битолската и онака кревка економија е многу погодена од моменталната ситуација со коронавирусот. Економијата во градот под Пелистер и сигурноста на вработените ...
| | веќе видена | слични

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, откако во изминатите 24 часа беше регистриран првиот случај. Засега, нема детали за возраста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерот за локална самоуправа Дејан Павлевски ги посети Прилеп, Битола и Ресен, каде што со градоначалниците на трите општини, Илија Јованоски, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски, синоќа оствари посета на ЈЗУ Здравствен дом-Ресен и на дежурните од полициската станица во тој град. Во ЈЗУ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корита за дезинфекција се поставуваат на влезовите во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: