Корита за дезинфекција се поставуваат на влезовите во Битола


5 копии

Министерството за транспорт и врски преку Регулаторната комисија за домување испрати апел до сите граѓани кои живеат во колективните згради да ги дезинфицираат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пунктот за скрининг тестови во Центарот за јавно здравје во Кочани вкупно 15 граѓани направиле контрола за присуство на КОВИД-19 и сите покажале негативни ...
| | веќе видена | слични

– Согласно препораките на Главниот координативен штаб, сите заедници на сопственици на станбени згради како и управители на станбени згради потребно е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Општина Центар во тек е поставување на геловите за хигиенска дезинфекција на раце во влезовите на колективните згради. Поставувањето на дезинфекциските ...
| | веќе видена | слични

Од вчера и во текот на денешниот ден Општина Аеродром ќе ги дели дезинфекциските средства и држачите за влезовите на станбените згради. На контакт-мејлот на ...
| | веќе видена | слични

Од Општината информираат дека на терен се нивни мобилни тимови за помош и поддршка на ранливите групи на граѓани, деца, пензионери, болни и изнемоштени лица, ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода со поддршка од бизнис заедницата од овој дел на Скопје обезбеди дезинфекциски средства и држачи за влезовите на колективните станбени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 286 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Генерална оценка е дека мерките на владата се почитуваат од граѓаните, рече Чулев на днешната прескоференција соопштувајќи ги следните податоци за нивното ...
сите 450 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корита за дезинфекција се поставуваат на влезовите во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: