Коронавирусот внесе паника меѓу олигарсите: Купуваат респиратори, лекари, опремуваат домашни клиники


Според претставниците на неколку респираторни компании, кои произведуваат респиратори, во последните две недели приватни лица сочинувале 30 отсто од купувачите ...
| | веќе видена | слични

Докторката Аи Фен од Вухан која меѓу првите предупредуваше на појавата на новиот коронавирус, исчезна после интервјуто за кинескиот магазин „Ренву“ кое набрзо ...
| | веќе видена | слични

 Британскиот професор и специјалист на интензивна нега Хју Монтгомери ја објаснува разликата помеѓу обичниот грип и COVID-19 кои неретко се поврзуваат, а ...
| | веќе видена | слични

Секој ден за одреден број на луѓе може да се каже дека оздравеле, односно дека се излечени од коронавирусот, а малку има одговори во јавноста за тоа кога едно ...
| | веќе видена | слични

Италијанските истражувачи ја проверуваатт можноста корона вирусот да бил присутен многу порано отколку што претходно се мислеше односно дали зголемениот број ...
| | веќе видена | слични

Италијанските научници истражуваат дали повисокиот од вообичаениот број на случаи на воспаление на белите дробови и сезонскиот грип во Ломбардија во последната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 772 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 192 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот внесе паника меѓу олигарсите: Купуваат респиратори, лекари, опремуваат домашни клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: