Алиоски и соиграчите ги намалија платите за Лидс да опстане

2 копии

Легендарниот менаџер на Јунајтед, сер Алекс Фергусон во Калиста гледаше фудбалер кој ќе биде носител на играта на „црвените ѓаволи“ и кој ќе биде идеален ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на Лидс и соиграч на нашиот Езџан Алиоски, го потенциране токму македонскиот фудбалер како личност со која не би сакал да биде ставен во карантин. ...
| | веќе видена | слични

Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, така и англискиот фудбалски Чемпионшип. Во овој период коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Лидс, стручниот штаб и високото раководство на клубот ќе имаат намалени плати со цел да можат да опстојат и другите вработени. Ваквиот потег на ...
| | веќе видена | слични

Езгијан Алиоски и неговите соиграчи од Лидс ги собраа комплиментите на британската јавност откако самите се понудиле да им бидат намалени платите, за клубот ...
| | веќе видена | слични

Падемијата на корона вирусот ќе биде удар за сите фудбалски клубови во Светот. Уште од сега се прават планови кои ќе им овозможат да го издржат товарот, пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алиоски и соиграчите ги намалија платите за Лидс да опстане

Од:
До кого (е-маил):
Порака: