Дејвид Х. Мурдок има своја цел: „Само сакам здрав да го дочекам 125-тиот роденден“


Милијардерот Дејвид Х. Мурдок (97) е еден од светските богаташи на кои високото образование и дипломата не биле заслжужни за неговиот животен успех. „Мојата ...
| | веќе видена | слични

Емилијано Гонзалез (Мадрид, 1951) беше прогласен за претседател на оваа компанија во 2017 година и од тогаш тој е главен претставник за  оваа земја. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 671 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 277 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 558 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 478 | | | веќе видена

Глумицата и експратеничка на СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил ги коментира настапите на нејзината сопартијка, вицепремиерката и министерка за ...
сите 114 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дејвид Х. Мурдок има своја цел: „Само сакам здрав да го дочекам 125-тиот роденден“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: