“НИЕ СЕ БОРИМЕ СО РАКОТ, А ВАМ ВИ Е ТЕШКО ДА СЕДИТЕ ДОМА“: Глумицата бесна на оние кои ја прекршија изолацијата (ФОТО)

Глумицата Шенон Доерти, која ја паметиме по улогите во „Беверли хилс“ и „Волшебнички“ со години се бори со ракот на градата. Таа вели дека многу ја плаши оваа ...
| | веќе видена | слични

Џорџ Алагаја, водител на Би-Би-Си, потврди денес дека тајно го победил коронавирусот и покрај тоа што боледува од ракЛегендарниот водител кој веќе боледува од ...
| | веќе видена | слични

Медицинската сестра Сана Шали (33) имала шокантна средба со еден велосипедист. Имено, само што ја завршувала смената во една болница во предградието на ...
| | веќе видена | слични

Хрватската тренерска фудбалска легенда Мирослав Ќиро Блажевиќ е познат по ведрината и смислата за хумор, а околу Коронавирусот вели дека ги слуша препораките ...
| | веќе видена | слични

Добрината е најголемата доблест на еден човек. Животот е премногу краток за да трчаме кон материјалните богатства. Секој ден треба да настојуваме да бидеме се’ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 138 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 302 | | | веќе видена

Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
сите 148 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“НИЕ СЕ БОРИМЕ СО РАКОТ, А ВАМ ВИ Е ТЕШКО ДА СЕДИТЕ ДОМА“: Глумицата бесна на оние кои ја прекршија изолацијата (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: