Тридневна диета со компири која со години е хит на интернет


Корона пандемијата за жал владее во светот, треба редовно да миеме раце, да одржуваме хигиена, да носиме ракавици и маска, а ова се правила за овошјето да биде ...
| | веќе видена | слични

Псоријазата е тешка и комплицирана состојба на телото, се смета за неизлечлива целосно и сите кои ја имаат мора многу да внимаваат на исхраната. Постојат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 362 | | | веќе видена

Најдолгогодишниот пратеник во Македонија, Амди Бајрам, и покрај препораките на МЗ, денеска ќе биде погребан на гробиштата во Бутел. Како што информираат блиски ...
сите 174 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 363 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 256 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 232 | | | веќе видена

Се повеќе полнат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава поради драстичното зголемување на бројот на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тридневна диета со компири која со години е хит на интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: