На Освалдо му здосади музиката и по 4 години пензија му се врати на фудбалот


Чуден пресврт во кариерата на поранешниот голгетер кому на 34 години му текна да излезе од фудбалска пензија и да се реактивира. Пабло Даниел Освалдо ...
| | веќе видена | слични

Вејн Руни покажува дека уште е вистинска ѕвезда во Англија. Играчот кој е рекордер по бројот на погодоци во Манчестер јунајтед, а е и најдобар стрелец во ...
| | веќе видена | слични

Греем Бурк долго постеше на почетокот на кариерата како професионален фудбалер, но вечерва блескаше со пет гола за Шамрок роверс во победата од 6:0 против Корк ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, во интервју за Гласoт на Америка. вели дека очекува најголемо зголемување на бројот на зарзени во Прилеп, Штип ...
сите 250 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
сите 206 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 276 | | | веќе видена

Владата врз основа на сите анализи развива стратегии и сценарија што значат и краткорочно и долгорочно планирање. Краткорочни се оние што ги носиме и се, пред ...
сите 475 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Освалдо му здосади музиката и по 4 години пензија му се врати на фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: