Стапи на сила новиот Закон за енергетска ефикасност


3 копии

Нема веќе едноставно исклучување од системот на парно греење. Ова следува откако властите го укинаа паушалот кој претходно го плаќаа исклучените граѓани од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

300 енергетски контролори, 80-тина друштва кои пред повеќе години се лиценцираа за да вршат енергетска контрола, но и Агенцијата за енергетика сега конечно ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупниот број на тестови направени во нашата држава од почетокот на пандемијата изнесува 3.518 и се сооштени резултатите од сите кои секојдневно се прават, ...
сите 620 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 287 | | | веќе видена

Авантуристот Кристијан Митевски останува заглавен во Перу. Овој штипјанец што сам го истражува светот во моментот е во Куско. Поради административен пропуст ...
сите 291 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапи на сила новиот Закон за енергетска ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: