Владата и ЗНМ формираа работна група

Владата и здружението на новинари во наредниот период ќе разговараат за владините кампањи, зајакнување на јавниот сервис МРТВ, почитување на професионалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 302 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Бродот Rhosus, од кој бил конфискуван амоним нитратот, опасна материја што најмногу се користи како ѓубриво и за правење експлозиви, потонал во пристаништето ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата и ЗНМ формираа работна група

Од:
До кого (е-маил):
Порака: