УТРИНСКИ ФОКУС: Која е најпрофитабилната компанија во Овчеполието

Во земјава има вкупно 8.221 компанија без вработени, туку само со управител. Од нив, 442 лани направиле обрт поголем од еден милион денари. Анализата на Таргет ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, во своето прво обраќање пред пратениците во Собранието како шеф на државата порача дека врв на лошите состојби ...
| | веќе видена | слични

Две тарифни ознаки за прочистувачи на воздух има во Законот за царинска тарифа и во номенклатурата на царинската тарифа. Компаниите кои увезуваат прочистувачи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фактор анализира неколку компании во различни дејности кои го кршат клишето за економската заостанатост на „верниот исток“. Вкупно 6 компании кои лани ...
| | веќе видена | слични

Компании кои увезуваат прочистувачи на воздух реагираат дека Царинската управа ги оптоварува со царинска тарифа од 15 отсто. Од Царината, пак, објаснуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 533 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Која е најпрофитабилната компанија во Овчеполието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: