И кога ќе умреш ќе те колнат – тешки мигови за министерот Никола Димитров

Клетви и тешки навреди за него и неговата ќерка која доби 40 илјади евра стипендија од државата во фејсбук преписка меѓу министерот Никола Димитров и Македонци ...
| | веќе видена | слични

„Наш долг е е постојано да повторуваме дека Бугарија е еден од најголемите и најискрените пријатели на РС Македонија. Ние сме братски народи и ова е мојата ...
| | веќе видена | слични

„ Дали актуелниве политичари кои се пенават за „доброто“ на Македонија, без оглед дали се во позиција или опозиција и што веднат глава дома, по комшии и во ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 149 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 52 | | | веќе видена

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И кога ќе умреш ќе те колнат – тешки мигови за министерот Никола Димитров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: