Трајковска: Веднат глава по комшии, а народот е потценет, исплукан…

„ Дали актуелниве политичари кои се пенават за „доброто“ на Македонија, без оглед дали се во позиција или опозиција и што веднат глава дома, по комшии и во ЕУ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Наш долг е е постојано да повторуваме дека Бугарија е еден од најголемите и најискрените пријатели на РС Македонија. Ние сме братски народи и ова е мојата ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 355 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 391 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 706 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој е во самоизолација поради тоа што е позитивен на коронавирусот, уште нема одговор, барем јавно, на понудата ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајковска: Веднат глава по комшии, а народот е потценет, исплукан…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: