Одбиено барањето за американско државјанство на Нил Јанг бидејќи консумирал марихуана

Канадската рок-ѕвезда Нил Јанг им откри на новинарите дека неговата пријава за американско државјанство е привремено одложена делумно и затоа што консумирал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот американски маринец Пол Велан, кој во Русија е осомничен за шпионажа, останува во притвор, одлучи денека судот во Москва откако ја отфрли неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител освен на средбите со премиерите од ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбиено барањето за американско државјанство на Нил Јанг бидејќи консумирал марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: