Акционерите на „Топлификација“ прашуваат дали има функционер во Владата кој посебно ургирал за кредитирање на осомничена фирма

Во врска со доделената државна помош на осомничената фирма од управата за финансиска полиција ТЕ-ТО, акционерите на „Топлификација“ решија јавно да постават ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението за заштита на правата на акционерите во „Топлификација“ АД Скопје испрати допис до Владата и Обвинителството, каде што се поставени неколку прашања ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Акционери од Топлификација испратиле допис до Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески во кој го прашуваат дали по допрен глас ќе почне истрага за, како ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Никако да се намали долгот на должниците кон Упаравата за јавни приходи. На најновата листа повторно звучни и познати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгот се трупа, а познати фирми и јавни претпријатија, но и бизнисмени се на листата најголеми должници кон државата. Прв на црната листа на Управата за јавни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За нас е значајно што со предлозите со кои се менува пристапниот процес не се менува нешто клучно, а тоа се однесува и на Северна Македонија и на Албанија. ...
сите 670 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 70 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акционерите на „Топлификација“ прашуваат дали има функционер во Владата кој посебно ургирал за кредитирање на осомничена фирма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: