Скопје: 15 сообраќајки, возач на мотоцикл тешко повреден

Вчера од 9 до 14 часот на подрачјата на Тетово, Штип и Струмица полицијата спроведе сообраќајни акциски контрола на возачи и возила.При контролата во Тетово ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно осум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Пет лица се полесно повредени во пет од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во девет од нив е ...
| | веќе видена | слични

Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според податоците на СВР Скопје, од сообраќај полицијата исклучила шест возачи кои  управувале возило ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за транспорт воведе закон со кој се забранува насилници, убијци, силувачи и други опасни осудувани криминалци да работат како таксисти и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјето на СВР Скопје вчера се преземени мерки и активности и констатирано е дека седум возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Тетово вчера е спроведена акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници, најмногу автобуси и такси комбиња. Со ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за сообраќај донесе закон според кој осудени силувачи, убијци и строрители на тешки криминали кои си ја отслужиле казната, им се забранува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје: 15 сообраќајки, возач на мотоцикл тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: