Усвоен Законот за вино, во прво читање поминаа и измените на Законот за одбрана

Собранието на Република Македонија на денешното продолжение на 116-тата седница ги донесе измените и дополнувањата на Законот за вино, во второ читање, со кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здружението на македонски винари организира избор на најдобри млади вина произведени во домашни услови, а оценувањето ќе го вршат стручни лица енолози. Од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски во интервју за Стандард вели дека, како надлежни, се свесни дека во претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Северна Македонија попладнево го усвои Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за вино.„Со новите законски измени кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 296 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена

Главниот американски имунолог, Ентони Фаучи, денеска апелираше до новоизбраниот претседател Џо Бајден „да ги затвори кафулиња што е можно побрзо, но не и ...
сите 177 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усвоен Законот за вино, во прво читање поминаа и измените на Законот за одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: