Олеснувања за малите семејни винарии


Во Тутунскиот комбинат Прилеп и Сокотаб Битола денеска започна откупот на тутунот од годинашната реколта. Во присуство на министерот за земјоделство, шумарство ...
| | веќе видена | слични

Пет компании на околу триесет откупни пунктови во Струмичкиот регион почнаа со откуп на тутунот од годинашната реколта, информира Марјан Трајков од Здружението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска и официјално започна откупот на тутун од реколтата 2019-та година. Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, за време на ...
| | веќе видена | слични

Започна откупот на тутунот за реколтата 2018/2019. Лани имаше произведено околу 25 милиони килограми, а годиинава се очекувало 6% повеќе. Поради одличната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со големи очекувања на тутунопроизводителите, денеска почна откупот на тутунот од годинашнава реколта. Откупните пунктови ги отворија Прилепскиот тутунски ...
| | веќе видена | слични

Девет откупувачи од 32 илјади тутунопроизводители во земјава треба да преземат над 25 милиони килограми тутун. Од нив 17 милиони се произведени во Пелагонија. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски личности. ...
сите 403 | | | веќе видена

Нема напредок во решавање на спорот со Македонија. Втор ден работатата на мешовитата мултудисциплинарна комисија за историски и образовни прашања, создадена за ...
сите 111 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен ...
сите 220 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 3 | | | веќе видена

Новинарот Дарко Јаневски во гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа вели дека создавањето на мешовитата комисија и преговарањето за историските ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олеснувања за малите семејни винарии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: