Конгоанскиот воен лидер осуден на 30 години затвор

2 копии
8 копии

Добитникот на Нобеловата награда за мир за 2018 година, лекарот од Конго Денис Муквеге изјави денеска дека ниту 20 години по војната во Косово никој до сега не ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот кривичен суд вчера му ја изрече највисоката пресуда во својата историја на конгоанскиот воен командант Боско Нтаганда, познат како Терминатор. ...
| | веќе видена | слични

Боско Нтаганда , наречен ,,Терминатор” е осуден по 18 точки од обвинението меѓу кои за убиства, силување жени, држење сексуално робје и користење деца како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 350 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конгоанскиот воен лидер осуден на 30 години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: