Олимписка боксерска шампионка ја завршува кариерата за да не го загуби видот


Двојната олимписка боксерска шампионка, Британката Никола Адамс ја заврши боксерската кариера поради страв дека може да го загуби видот. „Ме известија дека со ...
| | веќе видена | слични

Надја Команечи е родена во градчето Онешти, во Романија на 12 ноември 1961 година, со гимнастика почна да тренира на својата шеста година, а првиот меѓународен ...
| | веќе видена | слични

 Олег има 83 години, а Људмила 80. Во брак се речиси 60 години, а се занимаваат со уметничко лизгање уште подолго. Олег Протопопов го поминал своето тешко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал русикиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 145 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 238 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олимписка боксерска шампионка ја завршува кариерата за да не го загуби видот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: