Сликарот на сончевиот ден: Ѓорѓи Ачески – Аче


Останато

За да се случи тоа, претходно зелено светло треба да даде обвинителството, доколку утврди дека има сомневање за сторено кривично дело со кое е предизвикано ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 157 | | | веќе видена

Шефот на државата патува во посета на Франција. Таму ќе биде по повод учеството на Парискиот мировен форум. Вечерва претседателот Пендаровски ќе присуствува ...
сите 667 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сликарот на сончевиот ден: Ѓорѓи Ачески – Аче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: