Програмата за плински уреди во возилата на седница на Влада во вторник

2 копии

Во вторник на седница на Влада треба да помине новата програма за субвенции за вградување плински уред во автомобилите, соопшти денеска министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како уште една дополнителна мерка за справување со аерозагадувањето, Владата на денешната седница ја разгледа и усвои програмата за субвенционирање дел од ...
| | веќе видена | слични

  Ова го соопшти денеска минситерот за економија Крешник Бектеши одговорајќи на новинарски прашања. Тој додаде дека откако ќе помине програмата ќе се објави во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 123 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Програмата за плински уреди во возилата на седница на Влада во вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: