Франција најавува барање за одлагање на преговорите со ЕУ


7 копии

Празничен оптимизам на власта, иако Франција најави одложување на почетокот на преговорите поради тоа што сака јасна методологија за начинот како да се ...
| | веќе видена | слични

Идниот директор на сè уште неотворениот Македонски центар во Тирана, Албанија, не гледа ништо вознемирувачко во Декларацијата на бугарскиот парламент со која ...
| | веќе видена | слични

Франција смета дека Преспанскиот договор е од огромна историска важност, но дека тоа „нема никаква поврзаност со процесот на проширување“. „За нас Преспа нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 322 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција најавува барање за одлагање на преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: