Стар рецепт за туршија: Останува свежа до крајот на зимата и без конзерванси


Туршијата е природен пробиотик и најмоќен лек. Ако во текот на зимата со секој ручек јадете зеленчук од туршија вие ќе го поттикнете обновувањето на цревната ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 150 г костени 50 г ореви (или бадеми) 3 лажици масло од бадеми, ореви или од тиква 2 дцл вода Прстофат сол Приготвување: Најпрвин испечете ги ...
| | веќе видена | слични

Направете домашен лек за испукани пети. 1 лажица мед 2 лажици брашно Се меша лажица мед со брашно и се дели смесата на два дела. Пред спиење потопете ги нозете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 855 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

Веспрем е домаќин на Вардар во еден од најинтересните мечеви од 5. коло во Лигата на шампионите, соочување во кое домаќините влегуваат со голем оптимизам и ...
сите 69 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стар рецепт за туршија: Останува свежа до крајот на зимата и без конзерванси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: