Страшно пророштво: Доаѓаат тешки времиња, луѓето поради сиромаштво ќе ги продаваат душите

Старецот Илирион изрекол застрашувачко пророштво за времињата кои доаѓаат, а за кои вели дека ќе бидат незамисливо тешки. -Доаѓаат тешки времења, бидејќи ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе биде хоспитализирана поради влошена здравствена состојба, беше соопштено денеска. Богдан Илиевски ѝ посака ...
| | веќе видена | слични

Богдан Илиевски за актуелните случувања во земјава на својот фејсбук профил напиша: Кога се притвораа луѓе со службени белешки, кога се измислуваа вили на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 154 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшно пророштво: Доаѓаат тешки времиња, луѓето поради сиромаштво ќе ги продаваат душите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: