„Денес сите имаат мобилни телефони - но, многумина немаат кај кого да се јават“ - Најубавите цитати на Момо Капор

 Момчило Момо Капор е еден од најпознатите српски писатели и уметници. Роден е на 8 април, 1937 година, во Сараево, град за кој го врзувале многу лоши ...
| | веќе видена | слични

 Ништо не е посилно од мајката која ќе остане сама. Мајката која станува и татко, мама, советник, докторка, механичар, мајстор, учителка, банкомат со бакнежи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Денес сите имаат мобилни телефони - но, многумина немаат кај кого да се јават“ - Најубавите цитати на Момо Капор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: