5 работи од кои најмногу се плашат експертите за светската економија


Истражувањата на Светскиот економски форум покажаа дека фискалната криза е водечки ризик за водење бизнис на глобално ниво. Истражувањето, во кое учествуваа ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сингапур ги симна САД од првото место во годинашниот извештај за конкурентност на Светскиот економски форум. Во извештајот се анализира конкурентноста на ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена Светска банка го објави својот најнов Редовен економски извештај за Западниот Балкан. Се работи за полугодишен извештај што се фокусира на ...
| | веќе видена | слични

Сингапур ги турна Соединетите Американски Држави од првото место во овогодинешниот извештај за конкурентност на Светскиот економски форум, објави „Б92“. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
2 копии

САД и Кина постигнаа делумен договор што ќе доведе до примирје во трговската војна и ќе послужи како основа за поширок договор меѓу претседателите на двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 работи од кои најмногу се плашат експертите за светската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: