ЕВРОПСКИ САМИТ ВО 1995-ТА: Папандреу изнервиран замина од Кан откако Жак Ширак застана во одбрана на позициите на Македонија

5 копии

Поранешниот француски претседател Жак Ширак, кој помина во Елисејската палата 12 година ќе остане запаметен на просторот на поранешна Југославија и особено во ...
| | веќе видена | слични

За жал, хотелот „Бристол“ подолг временски период веќе не е во функција и е затворен. На старите фотографии од хотелот, оние од пред војната, се гледаат и ...
| | веќе видена | слични

Жак Ширак си замина и со тоа Македонија загуби голем пријател Париз, 29 септември 2019 (МИА) – Поранешниот француски претседател Жак Ширак, кој помина во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека неговата партија доколку има можност да ...
сите 277 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
сите 261 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВРОПСКИ САМИТ ВО 1995-ТА: Папандреу изнервиран замина од Кан откако Жак Ширак застана во одбрана на позициите на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: