ЖЕЛЕЗНИЦАТА СО ГОДИНИ БЕЗ ИНВЕСТИЦИИ: Еве кои линии се најфреквентни

Најмногу патници со воз патуваат на релација Скопје – Велес и Скопје – Битола, потврдуваат од Железници на Република Северна Македонија транспорт. Со години ...
| | веќе видена | слични

До крајот на оваа година би требало да биде затворена „финансиската конструкција“ на пругата Далас - Хјустон која ќе биде првата вистинска супербрза железница ...
| | веќе видена | слични

Останато

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 81 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖЕЛЕЗНИЦАТА СО ГОДИНИ БЕЗ ИНВЕСТИЦИИ: Еве кои линии се најфреквентни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: