Османи: За една недела бундестагот ќе даде зелено светло за старт на преговорите со Северна Македонија


Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на работната посета на Германија се сретна со германскиот државен министер за Европа и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот претседател Илир Мета реагираше веднаш по одлуката на Будестагот да даде зелено светло за почеток на преговорите со ЕУ, на Албанија,но со девет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас, и честиташе на Македонија по одлуката на Бундестагот на земјата да и се одобри датум за преговори со ...
| | веќе видена | слични

Двете најголеми владејачки партии, ЦДУ и СПД и дадоа поддршка на С. Македонија, а кон неа се придружија и опозициските Зелени и Либерали, популистичката АфД ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Државниот врв преку социјалните мрежи ја поздрави одлуката на германскиот Буднестаг кој вчера гласаше за отворање на преговорите на нашата држава со Европската ...
| | веќе видена | слични

Со огромно мнозинство гласови германскиот Бундестагот вчера вечерта даде зелено светло за почеток на преговорите на Македонија за официјално зачленување во ...
| | веќе видена | слични

Во последно време вашата држава беше лидер во влевање оптимизам во регионот. И, да, мислам дека одлуката во октомври зависи како ќе бидат решени некои кризи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинските изборни комисии од Битола, Демир Хисар и Ресен информираат дека изборниот процес во овие подрачја се одвива без проблеми и демократски. До 11 ...
сите 766 | | | веќе видена

Во последното деноноќие во Албанија како последица од Ковид-19 починале четири лица, меѓу нив и 21-годишна девојка,што е најмладо починато лице од опасниот ...
сите 662 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 495 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 128 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 194 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: За една недела бундестагот ќе даде зелено светло за старт на преговорите со Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: