57-годишен македонски алпинист од Скопје загина на Олимп

2 копии
2 копии
2 копии
3 копии

Мефали Гури од Скопје, роден 1962 година, е планинарот кој загина на планината Олимп. Информацијата ја потврдија и од Министерството за надворешни работи, но и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната прес конференција портпаролот Димче Арсовски беше запрашан за коментар во врска со оставките на Венко Филипче и Зоран Заев за горењето на ...
сите 76 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека ќе има чистка на Олд Трафорд, ќе се бара купец за седум фудбалери со цел да се приберат пари за засилувања на тимот, прва ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

57-годишен македонски алпинист од Скопје загина на Олимп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: