Бугарски алпинист загина на планината Олимп


Трагедија во Тетово, загина 43 годишен маж додека ги извршувал своите работи должности. Според информациите на МВР, утринава во 09,30 часот во СВР Тетово било ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Утринава загина 43 годишен работник на ЕВН од село Милетино, откако паднал од оваа бандера во близина на тетовско Џепчиште. Вработениот го чистел теренот од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 667 | | | веќе видена

Решението бр.15-14082/1 од 1 јуни 2020 година, што се споделува на социјалните мрежи со штембил на „Еуростандард банка“ АД Скопје, не е документ со кој се ...
сите 250 | | | веќе видена

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 518 | | | веќе видена

Охрид, 15. август 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 212 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Доделувањето на мандатот без претходно обезбедено парламентарно мнозинство и без функционално Собрание, според универзитетскиот професор по право, Јетон ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски алпинист загина на планината Олимп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: