Жбогар: Поважно е датата за преговори е враќањето на довербата во политичарите и судството


Mеѓународната седница го чека епилогот од најавениот трансфер на предметите на СЈО. Амбасадорот Жбогар, апeлира до партиите да најдат решение, бидејќи како што ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во 24 анализа Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во жестока дебата со Мухамед Зехири од СДСМ имаа одлична завршница со искрен совет од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цело време бевме осудувани за тоа што го зборувавме за СЈО, до пред два месеци, кога се излезе на виделина. Ајде да почекаме, да видиме, може уште нешто ќе ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на опозициската партија Илија Димовски во пратеничката дебата со пратеникот од СДСМ Мухамед Зекири на Телевизија 24 истакна дека лично ...
| | веќе видена | слични

„Рекет“ или предметите на СЈО, тасот на вагата на Јустиција киднапиран од политиката – до кога политичарите ќе ја кројат судбината на судската трета независна ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се најде заедничко решение, тогаш ќе имаме договор за новото Јавно обвинителство. Преговорите се уште не се завршени, целта е постигнување на договор ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во вечерашното гостување на „24 анализа“ заедно со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, изјави дека власта нема намера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во дебата со колегата од СДСМ Мухамед Зеќири на 24 анализа, ја обвинини власта дека не решила ниту еден случај од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 89 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 412 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 224 | | | веќе видена

Голем дел од наставниците жестоко реагираа по обуките за онлајн предавањата на Националната платформа, тврдејќи дека едукаторите им дале јасно на знаење дека е ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жбогар: Поважно е датата за преговори е враќањето на довербата во политичарите и судството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: