Во Куманово промовиран документарен филм за поддшка на домувањето кај ромската заедница

Во Занаетчискиот дом во Куманово денеска беше промовиран документарен филм во рамки на проектот „ Поддршка за легализација на Ромското домување – Мапирање на ...
| | веќе видена | слични

По 40-тина години и собрани над 250 примероци на ретки минерали, во Пробиштип почна изградбата на првиот музеј на ретки метали и специфични минерали. Освен по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нефункционални информативни табли за културното и историското наследство во Скопје на коишто е напишано дека се поставени со финансиска поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Миграцијата на населението од руралните средини, како и миграцијата од другите региони придонесе кон огромна просторна промена во урбанистичкиот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проблемите со урбанизацијата, легализацијата на бесправно изградените објекти и со домувањето на најранливите семејства во Ромското маало, Општина Виница ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионална конференција „Градење на функционално-просторни и економски структури за подобро интегрирање на урбаните со руралните средини во Скопскиот плански ...
| | веќе видена | слични

Градоначаликот на општина Ново Село, Никола Андонов и раководителката на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Жулиета Ѓуркова потпишаа договор ...
| | веќе видена | слични

Намалување на диспаритетите во 8-те плански региони во однос на економскиот развој, социјалата и животната средина, се главни предуслови за подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Пограничните региони помеѓу Македонија и Бугарија максимално ги користат можностите за реализација на заеднички проекти. Соработката континуирано се подобрува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 454 | | | веќе видена

И по два дена откако ја поднесоа иницијативата – опозиционерите повторно бараат поддршка од колегите пратеници за формирањето на анкетна комисија, која според ...
сите 350 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 242 | | | веќе видена

 Каков тек на денот може да очекувате овој петок? Дали конечно енергијата ќе ви се врати пред викендот или ќе мора малку повеќе да се ангажирате? Дали среќата ...
сите 165 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 54 | | | веќе видена

 Кога станува збор за измама, обично прво на што помислуваме е секс. Но, понекогаш мамењето може да се случи и надвор од спалната соба. Накратко, емотивна ...
сите 10 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Куманово промовиран документарен филм за поддшка на домувањето кај ромската заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: