Враќање на цепелините на голема врата?!

Научниците случајно наидоа на материјал што е толку црн што може да апсорбира 99,995 отсто од светлината. Ултрацрниот материјал е направен од вертикално ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најавениот есенски бран на корона вирусот почна да зема замав. Европските земји бележат рекордни бројки на нови случаи. Во текот на вчерашниот ден Франција ...
сите 495 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 158 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата на Република ...
сите 232 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 218 | | | веќе видена

Обуката поминаа 1.600 наставници, платформата за онлајн наскоро ќе се тестира Огромен дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на ...
сите 419 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Враќање на цепелините на голема врата?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: