СЈО на колегиум крои стратегија, се уште нема одлука за предметите


Таму е Михајло Видимлиски. Државниот јавен обвинител Јовески вчера го испратил дописот за предметите што го очекуваа во СЈО, дали е појасно дали и како тие ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерката Дескоска во интервју за Канал 5 изјави дека нема гаранции  дека во случајот би се обезбедил независен кадровски избор. Целиот разговор на Михаела ...
| | веќе видена | слични

Младата и талентирана тринаесет годишна Ајлин Акифовска од Битола неодамна го сними својот прв кавер. Станува збор за песната на Александра Јанева „Врати ми го ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 196 | | | веќе видена

На судењето во судскиот процес „Рекет“ денеска сведочи адвокатот Васил Димишков, брат на судијаката на претходна постапка во случајот „Империја“ Весна ...
сите 302 | | | веќе видена

Заев не негира дека имало средби токму овде, а она што останува непознато е за што разговарале Катица и Заев. Отворениот сомнеж кажува дека Зоран Заев е ...
сите 215 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вардар заврши голема работа откако со победата над Мотор си го осигура пласманот во осминафиналето на две кола до крајот пред групната фаза од ЛШ. Сепак, пред ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО на колегиум крои стратегија, се уште нема одлука за предметите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: