Младиот сликар со дела кои влеваат топлина: Мачуков е талентираниот професор чија уметност ги буди сите сетила (фото)


Дејан Мачуков е роден 23.07.1994 во Скопје. Моментално работи како професор по ликовна уметност во средно училиште во Богданци, Македонија. Во 2017-та година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наталија Милорадовска е доктор по општа медицина, но не плашете се, во продолжение, за среќа, нема да читате од што може да заболат вашите деца. Наталија освен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со четка и бои во прав, кои ги меша со жолчка од јајце, со смирена рака и бистар ум Климент Шукрески успева да направи вистинска уметност. Во ателје што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младиот сликар со дела кои влеваат топлина: Мачуков е талентираниот професор чија уметност ги буди сите сетила (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: