УТРИНСКИ ФОКУС: Нема нова „бомба“ за Боки 13-Пендаровски ќе има збор пред јавноста

Вести во фокусот на Фактор овој понеделник .... * По бурниот викенд со „бомби“ за „Рекет“ од Ларис Гајсер денес молк Утринава јавноста не слушна нова аудио или ...
| | веќе видена | слични

Најголемата домашна индустрија за месни преработки и сувомесни производи „Пекабеско“ направи 36,9 милиони евра приход од продажба за првите шест месеци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пекабеско АД за периодот јануари-јуни 2019 оствари позитивни консолидирани финансиски резултати искажани во неревидираниот единечен Биланс на успех во износ од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лавина од реакции на родителите по помалку прикриената најава на здравствените власти дека од 1.септември наставата, целиот образовен процес ќе започне од ...
сите 396 | | | веќе видена

Во Бејрут и денеска се собраа демонстранти поради катастрофалната експлозија во пристаништето, во кое има повеќе од 100 жртви.Под притисок на јавноста, ...
сите 243 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 267 | | | веќе видена

Владата на Ирак нареди итен преглед на опасните материјали во пристаништата и аеродромите и откри дека амониум нитрат е складиран на меѓународниот аеродром во ...
сите 164 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 129 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Нема нова „бомба“ за Боки 13-Пендаровски ќе има збор пред јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: