Рецепт: Исчистете го црниот дроб со напивка од грозје


Сите сакаме да јадеме јајца, вкусни се, брзи за подготовка и здрава, но треба да внимаваме колку ги чуваме во ладилник. Свежите јајца во ладилник стојат до 5 ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: За кремот: 6 јајца 6 лажици шеќер во прав 450 г малини 500 г маскарпоне сирење 1 големо пакување пишкоти 300 мл сварено јако еспресо кафе 3 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 353 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 322 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 476 | | | веќе видена

Со пренос во живо, поздравување како на митинг, озвучен со микрофони, засебен фотограф, вицепремиерот Артан Груби отиде да се вакцинира против коронавирусот. ...
сите 78 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецепт: Исчистете го црниот дроб со напивка од грозје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: