Како да се решите од мравките од градината?

Ментолот е билка која ги брка инсектите и пајаците од вашиот дом. Ова е сосема природно и ефикасно решение, а доволно е да ставите на ќошевите, или да го ...
| | веќе видена | слични

Газираните пијалоци се несомнено многу вкусни, и освежуваат, но сепак не се здрави, но имаат друга намена во домаќинството. Ако ве касне инсект и на местото ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате на мир да седите летово во двор или на тераса без да ви доаѓаат здодевни инсекти, има евтин трик. Помагаат газираните сокови. За пиење се штетни со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

За нашата европерспектива, можното одолговлекување на процесот за пристапување,подготвеноста за преговори и што до членството во ЕУ, МИА разговараше со Драган ...
сите 523 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 205 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 460 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 475 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се решите од мравките од градината?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: